Dziękujemy za udział w konkursie, zorganizowanym we współpracy z firmą Niterra, właścicielem marek NTK i NGK. Aby wziąć udział, należało wykazać się wiedzą w obszarze czujników w samochodzie oraz kreatywnością na temat samochodów hybrydowych.


Odpowiedź na konkursowe pytania, dała szansę na zdobycie jednej z nagród ufundowanych przez firmę Niterra.


Każdy mógł przesłać tylko jedno zgłoszenie. Spośród wszystkich nadesłanych odpowiedzi, konkursowe jury złożone z przedstawicieli redakcji oraz firmy Niterra, wybrało trzy zawierające prawidłowe odpowiedzi na pytania pierwsze, drugie i trzecie oraz najciekawsze odpowiedzi na pytanie czwarte. Ich autorzy otrzymają nagrody.Konkurs Niterra

Zbieranie zgłoszeń zakończone. Pytania konkursowe brzmiały:


1. Do czego służy zawór EGR?
b) Do zmniejszenia ilości tlenu w spalinach, obniżenia temperatury w komorze spalania i zmniejszenia emisji szkodliwych substancji.


2. Gdzie zwykle jest zamontowany czujnik MAF?

b) Pomiędzy filtrem powietrza, a klapą przepustnicy


3. Czy trudność z zapłonem, "szarpanie" podczas jazdy, może być skutkiem awarii czujników prędkości i położenia wału i wałka rozrządu?

TAK


Oprócz tego, ze pojazdy hybrydowe są wydajne i funkcjonalne są również przyjazne dla środowiska. Wyraź swoją opinię na ten temat w 2-3 zdaniach.

Nagrodami w konkusie są

Pierwsze miejsce:
Plecak


Drugie miejsce:
Ładowarka bezprzewodowa


Trzecie miejsce:
Czapka z daszkiem


Lista zwycięzców:

1 miejsce – Sebastian Fudali

2 miejsce – Anetta Rost

3 miejsce - Adrian Strzelczyk


Konkurs trwał od 2 do 8 listopada 2023 r.  Nagrody zostaną wysłane po otrzymaniu od zwycięzców adresów do wysyłki nagród.