W naszym konkursie, którego patronem była firma Valeo, należało wykazać się wiedzą dotyczącą układu klimatyzacji. Nagrodziliśmy trzy osoby.


By mieć szansę na zdobycie jednej z trzech nagród, ufundowanych przez firmę Valeo, należało odpowiedzieć na trzy pytania. Przedstawiamy prawidłowe odpowiedzi oraz listę zwycięzców.


Spośród wszystkich uczestników, którzy odpowiedzieli poprawnie na pytania 1. i 2., konkursowe jury złożone z przedstawicieli redakcji oraz firmy Valeo, wybrało trzy najciekawsze i najbardziej trafne odpowiedzi na pytanie 3. Ich autorzy otrzymają nagrody według przyznanych miejsc.

Konkurs Valeo - wyniki


1. Dlaczego skraplacze klimatyzacji są coraz mniejsze?

odp. mniejszy skraplacz pozwala na ograniczenie ilości czynnika chłodniczego, oznacza więcej miejsca pod maską na inne komponenty.


2. Czy po stwierdzeniu uszkodzenia obudowy kompresora, powinno się wymienić tylko sam kompresor czy coś jeszcze?

odp. w takiej sytuacji zaleca się wymianę również osuszacza i skraplacza, ponieważ zachodzi ryzyko, że cząstki z uszkodzonego kompresora przedostały się do układu.


3. Czy Twoim zdaniem lepiej przeprowadzać profilaktyczne serwisy układu klimatyzacji, czy serwis powinno się robić dopiero wtedy, kiedy układ zupełnie przestanie działać lub straci wydajność?

Lista nagród:


1. miejsce: lodówka turystyczna

2. miejsce: opaska sportowa Mi smart Band 5

3. miejsce: wiertarko-wkrętarka elektryczna EDC-510 PROFI STARK Red Line 510 W


Lista zwycięzców:

1. Paweł Olejnik,
2. Wojciech Sadkowski,
3. Grzegorz Bugajski.


Gratulujemy! Nagrody wyślemy kurierem.

Konkurs trwał od 2 do 8 czerwca 2022 r.